Ma Gabriella napja van. Holnap Luca, Otília napja lesz.
Iskolánkról
Oktatás és nevelés
DÖK
Hírek
Dokumentumok
Pályázatok
Galéria
Könyvtár

Gyöngyösi Felsővárosi Általános Iskola
Gyöngyös, Martinovics Ignác utca 2.
Tel: (37)311-062
        (37)504-109
Fax: (37)311-062Intézményvezető: Horváth Zoltánné
Tanulói létszám: 462 fő


Hírek > Aktuális > Madarak és fák napja

Madarak és fák napja

Hírcsoport: Aktuális   Közzétéve: 2016. 05. 12., 09:27

 

Madarak és fák napja

Május 10-én ünnepeltük iskolánkban a Madarak és fák napját.

Iskolánk udvarán, 2014 tavaszán alakítottunk ki egy Madárbarát tanösvényt. A tanösvény azért egyedülálló Magyarországon, mert minden állomáshoz kapcsolódnak részletesen kidolgozott tematikus oldalak is. Az egyes állomásokon találhatók madárodúk, denevérodú, veréblakótelep, mű-fecskefészek, madáretetők, darázsgarázs.

A felsős Öko-szakkörös gyerekek kiselőadással készültek minden állomáson az adott állatfaj bemutatására. Az osztályok 15 perces séta alkalmával sok érdekes adatot tudhattak meg az iskolánk udvarán élő állatokról. Különösen érdekes volt számukra megfigyelni a „D” típusú odúban élő seregély fiókák etetését.

A témanapot a hallott információk megjegyzését segítő feladatlappal és az év madarával és fájával kapcsolatos totó kitöltésével zártuk.

A programon készült képek megtekinthetők a Galériában.

2016. május 10.

Szalayné Fodor Dorottya

Madárbarát iskolaprogram felelőse

1% - NégyeS-O-S Közhasznú Alapítvány
Hasznos linkek
 
Galéria


További képek..

Partnereink